Metāla jumti
20. gs pirmajā pusē Latvijā izplatītākais jumta segums slīpo jumtu segmentā bija gludais valcprofils.
Tas tika ražots Zviedrijā vai Anglijā no augstvērtīga tēraudskārda un vēl joprojām rotā daudzu namu jumtus vēsturiskajā Rīgas centrā.
Šodien ražotais tēraudskārds vairs nevar lepoties ar tādiem izturības rādītājiem kā senāk, jo ir mainījušies metāla ražošanas paradumi. Lai metāla jumtu varētu dēvēt par ilgmūžīgu, tam jābūt ražotam no kapara, titāncinka vai alumīnija.
Tikai no gludā metāla loksnēm valcēšanas tehnikā iespējams izgatavot un ieklāt vissarežģītākās konstrukcijas jumtus ar visdažādāko formu izbūvēm un pārejām, saglabājot pilnīgu aizsardzību pret nokrišņu ūdens iekļūšanu ēkā.
Gludā metāla jumta segums jeb valcprofils no profilētā skārda lokšņu jumta atšķirās ne tikai ar gludiem un blīviem mezglu savienojumiem, bet arī stiprināšanas metodi. Profilētā skārda segums tiek nostiprināts pie jumta konstrukcijas ar ārēji paliekošām skrūvēm, kur to gumijas blīves pakļautas ārējās vides ietekmei, savukārt valcprofila stiprinājums paliek paslēpts šuvē zem jumta seguma.
Profilētā skārda priekšrocība, salīdzinot ar gludo metālu, ir šī jumta seguma ātrā montāža. Loksnes parasti tiek izgatavotas jumta laiduma garumā; uzliekot uz latojuma, tās uzreiz tiek arī pieskrūvētas. Vizuāli ar profilētā skārda segumu iespējams imitēt dakstiņu jumtu vai viļņlokšņu segumu.
Jebkurā gadījumā metāla jumta segums ir viens no vieglākajiem un drošākajiem materiāliem; ekspluatācijas laikā tas arī neprasa īpašu kopšanu. Pie trūkumiem varētu pieskaitīt vien metālam raksturīgo trokšņošanu stipra lietus vai krusas laikā, ko siltinātas ēkas iemītnieki nemaz nedzirdēs. Tāpat mīnuss ir profillokšņu skrūvju gumijas blīves, kas ar laiku zaudē hermētiskumu.