Dakstiņi

Vēsturiski tie, kā zināms, tika izgatavoti no māla un bija plaši izplatīts jumtu segums Vecajā Eiropā. Mūsdienās dakstiņus ražo arī no betona, zemāku izmaksu dēļ un kompozītmateriāla, svara samazināšanas nolūkā. Dakstiņi pieskaitāmi pie ilgmūžīgajiem jumtu segumiem, kas pieejami plašpatēriņa tirgū.

Kombinācijā ar labu zemsegumu, dakstiņus var ieklāt arī jumtiem ar padsmit grādu slīpumu, kā arī ir pieejami tāda tipa dakstiņi, kas paredzēti tieši jumtiem ar salīdzinoši nelielu slīpumu.

Dakstiņi lieliski izskatās ieklāti gan pavisam vienkāršam divslīpu jumtam, gan daudzšķautņu jumta konstrukcijai un mansarda jumta apdarē. Sarežģītu jumta izbūvju apdarē, kur jumts sastopās ar apaļām konstrukcijām, dakstiņu jumtus parasti kombinē ar kapara lokšņu iesegumu, kas kopā veido vienotu ilgmūžīgo jumta segumu ansambli.

Tāpat jāpiemin, ka šodien tirgū esošie dakstiņu ražotāji vairs neaprobežojas tikai ar dakstiņu materiāla ražošanu vien. Lai jumts atbilstu mūsdienu prasībām: tam būtu iespējams veikt kvalitatīvu izvadu iestrādi; pa to varētu droši pārvietoties; uzstādīt atbilstošas sniega barjeras; kā arī iestrādāt jumtā labu vēdināšanas sistēmu – ir pieejami dažādi komplektējošie materiāli un palīgmateriāli, piemēram, speciālas skavas dakstiņu vieglai un ērtai nostiprināšanai pie jumta latas.

Dakstiņu uzstādīšanu vienkāršam privātmājas jumtam bez izvadiem vai izbūvēm varētu paveikt arī mājas saimnieks pats saviem spēkiem, pieaicinot vien pāris palīgus materiāla padošanā, jo jārēķinās būs ar tā svaru, kas nav mazs.

Nepieciešama konsultācija?

Tev ir jautājumi par savu objektu? Nepieciešami darbu aprēķini?